Terapia antynikotynowa


Terapia antynikotynowa przy użyciu aparatu Bicom jest jedną ze skuteczniejszych metod pomagających rzucić palenie. Podczas sesji terapeutycznej po włączeniu odpowiednich sekwencji programów w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego. W ciągu kolejnych 10-14 dni pacjenta czeka jedynie walka z uzależnieniem psychologicznym, czyli odruchem sięgania po papierosa. Terapia antynikotynowa obejmuje także uruchomienie procesu oczyszczania się tkanek z toksyn, co objawia się wzmożonym pragnieniem i potliwością po zakończeniu sesji.
Dlatego terapeuta zaleca zazwyczaj pacjentowi specjalne postępowanie tuż po terapii, polegające na piciu dużej ilości wody oraz absolutnego unikania dymu papierosowego.
Rzucanie palenia przy zastosowaniu terapii biorezonansowej jest skuteczne u 90% pacjentów, u pozostałych konieczne jest przeprowadzenie drugiego seansu terapeutycznego. Brak efektów w zerwaniu z nałogiem dotyczy przede wszystkim ludzi, u których nie występuje wola rzucenia palenia.